ŁĄCKO - najpopularniejsze Sołectwo Województwa Kujawsko Pomorskiego Roku 2017

Sołtys Wsi Łącko został „Sołtysem Debiutantem województwa Kujawsko-Pomorskiego Roku 2017”.

Jaki jest klucz do sukcesu? — Sołtys powinien być dla ludzi. Tak samo jak mieszkańcy powinni być dla wioski — odpowiada bez wahania Tomasz Oset  i dodaje: — Trzeba zawsze mówić prawdę, uparcie dążyć do wybranego celu i upominać się o swoje w gminie.

Jak widać, sołtys nie zwalnia tempa. Po udanym Dniu Łącka , przyszła pora na kolejne wyzwania. - ciągle walczę o odzyskanie świetlicy, która byłaby miejscem spotkań i integracji mieszkańców. Nie poddaję się również jeśli chodzi o „Zieloną Szkołę w Łącku” . Projekt ten jest szansą na rozwój wsi i sołectwa.

 

Do kandydowania na urząd sołtysa namówili mnie sami mieszkańcy. Ponieważ sołectwo nie ma osobowości prawnej zawiązaliśmy stowarzyszenie, którego głównym celem jest zbieranie środków na rozwój wsi szczególnie ze środków Unii Europejskiej. Staram się angażować lokalną społeczność w przeróżne inicjatywy. Cały czas staramy się, by zwłaszcza w sezonie letnim dużo się u nas działo. Oczywiście, przed nami jeszcze wiele do zrobienia, ale docenienie dotychczasowej pracy dodaje sił i chęci do dalszej pracy.

Komentarze