Dzień Łącka 2019

W sobotę 13 lipca 2019 r odbył się Dzień Łącka. Organizowany już po raz czwarty na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez plenerowych. Bez wątpienia stał się atrakcją nie tylko dla mieszkańców wsi, ale także dla licznie odwiedzających Łącko gości. Co stanowi o powodzeniu festynu organizowanego we wsi tak małej, że znalazło się tam miejsce jedynie dla 200 mieszkańców. Może to sentyment do letnich potańcówek? Sielski klimat swobodnej zabawy? Entuzjazm organizatorów, który przekłada się na atmosferę całego wydarzenia? Z pewnością wszystko to razem, bo takie to miłe.

Sukces organizowanych od kilku lat imprez plenerowych i stale rosnąca frekwencja świadczą o ogromnym zapotrzebowaniu na taką formę spędzania wolnego czasu. To frajda dla dużych i małych. Wzorem ubiegłych lat, dla wszystkich miłośników dobrej zabawy, organizatorzy przygotowali specjalne, festiwalowe menu. Każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha.

Na gości czekały także biesiadne stoły, grill, chłodne napoje i słodkie ciasta przygotowane przez gospodynie. A wszystko z troski o kondycję uczestników zabawy.  Grający na żywo zespół akordeonowy w strugach deszczu uwiódł swoim repertuarem wszystkich gości. Członkowie Bayan Brothers pokazali, że akordeon to instrument wszechstronny i można na nim grać zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową, jak i klubową. To uczestnicy i laureaci międzynarodowych i makroregionalnych konkursów akordeonowych .Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem. Bez wątpienia wszystkich, ponieważ muzycy  zagrali przeboje i dla dziadka jak i dla wnuczka.

ZO PZŁ w Bydgoszczy zorganizował na festynie zaułek myśliwski. Odwiedzający mieli okazję usłyszeć popularne sygnały myśliwskie, zdobyć wiedzę na temat lasów i ich mieszkańców, rozwiązać quizy i zdobyć drobny upominek.

Przeciąganie liny, sztafety, zabawy z animatorem, malowanie twarzy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały tego dnia na nasze dzieci. A to wszystko w rodzinnym gronie i piknikowym klimacie. Tak obchodziliśmy w tym roku Dzień Łącka.

Już tradycyjnie na miejsce naszego pikniku wybraliśmy plac przy jeziorze Mielno. Dzieciaki mogły się tam wyszaleć do woli, a rodziny spędzić miło czas i zrelaksować się na łonie przyrody. Dzieciaki mogły robić to, na co miały akurat ochotę: bawić się z animatorem, brać udział w przeróżnych konkurencjach sportowych. Do udziału w IV pikniku sportowym z okazji Dnia Łącka zgłosiło się 98 osób. W poszczególnych konkurencjach udział wzięło :

  • przeciąganie liny – 21 osób
  • bieg farmera – 23 osoby
  • armwertling -37 osób
  • ergonometr wioślarski – 25 osób
  • strzelanie z łuku – 22 osoby
  • strzelanie z wiatrówki – 20 osób
  • konkurs wiedzy ekologicznej – 18 osób
  • hula hop – 17 osób
  • rzucanie obręczami do celu – 21 osób

Przyznano 67 medali, oraz rozlosowano 6 nagród rzeczowych: rowery wylosowali: Ewa Sucharska, Danuta Kowalska, Grażyna Mazurek. Nagrody rzeczowe otrzymali: Agnieszka Kopińska, Marcin Malczewski, Andżelika Kończal.

Podczas festynu poznaliśmy również zwycięzców konkursu na najlepszą nalewkę regionalną. Tegorocznym liderem nalewek został Roman Kacprzak z Rycerzewka. Nalewką zrobioną na owocach świdośliwy zdeklasował pozostałych konkurentów . Uczestników festynu odwiedzili również sołtysi i radni z Gminy Pakość, oraz Burmistrz miasta Pakości Zygmunt Groń , który dla wszystkich dzieci tych młodszych i starszych przywiózł drobne upominki.

13-ty lipca 2019 r w Łącku był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, długich rozmów, niespodziewanych spotkań a także okazją do przeprowadzenia licytacji na pomoc dla Wik­torka z Łącka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Jak co roku był czasem relaksu i niczym nieskrępowanej zabawy, którą wspomina się przez kolejnych dwanaście miesięcy. Ale najważniejsze było i jest to, że właśnie na festynie spotyka się cała lokalna wspólnota, która w swej większości nade wszystko lubi potańczyć, porozmawiać i pośpiewać.Całość imprezy zakoń­czyła odbywająca się w strugach desz­czu zabawa taneczna.

Film z dnia Łącka 2019

Komentarze

Warto przeczytać

Wigilijna zaduma
Idą Święta