Festyn rodzinny "Dzień Łącka 2018"

Ponad 500 osób uczestniczyło w ostatnim w tej kadencji Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Łącka zorganizowanym przez Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łącko w dniu 07 lipca 2018 r. Festyn odbywał się pod hasłem „Między polem a lasem „Dary Lasu”. W ramach festynu zorganizowano punkty informacyjna – edukacyjne dla młodzieży i seniorów, zbiórkę niepotrzebnych opakowań po środkach ochrony roślin oraz punkt informacyjny dotyczące bioasekuracji w gospodarce rolnej i łowieckiej w walce z ASF który prowadził ODR w Minikowie. Festyn w Łącku odbywał się już tradycyjnie nad jeziorem Mielno w Łącku, gdzie przygotowano scenę, stoły i ławki z zadaszeniem chroniącym przed słońcem oraz różne stoiska z atrakcjami dla dzieci.

Imprezę otworzyli sołtys wsi Łącko Tomasz Oset, przew. Rady Gminy Pakość Jerzy Joachimiak oraz zastępca burmistrza Pakości Szymon Łepski. Dla dzieci przygotowano tego dnia moc darmowych atrakcji. Można było skakać do woli na dmuchańcach, kadra świetlicy „Słoneczko” w Pakości malowała na twarzach dzieci najróżniejsze postacie z bajek.

Nie zawiedli także myśliwi z pobliskich kół łowieckich, którzy dla wszystkich chętnych przygotowali różnego rodzaju gry i zabawy o tematyce łowiecko – ekologicznej, koło fortuny, konkurs na szybkie i prawidłowe rozpoznanie rodzimych gatunków ptaków i ssaków, konkurs wiedzy dendrologicznej; konkurs gry na rogu myśliwskim.

W międzyczasie   odbyły się zawody sportowe rozgrywanie pomiędzy trzema zgłoszonymi drużynami. w 5 dyscyplinach sportowych tj. przeciąganie liny, bieg farmera, „Strong man”, rzut ciastem do celu oraz strzelanie z łuku do celu. Najlepszą drużyną tak jak w zeszłym roku została drużyna z Łącka.
Przedstawiciele mieszkańców sołectwa Łącko prowadzili też stoisko sołeckie, na którym otrzymać można było pyszne ciasta pieczone specjalnie na tą okazję przez mieszkańców, kiszone ogórki, pajdę ze smalcem, cukierki, kawę, herbatę czy napoje.  Przez cały czas trwania festynu Dnia Łącka trwała również akcja „Zbieramy krew dla Rolnika", zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łącko oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy.

O godzinie 17-tej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów fotograficznego "EKOLOGIA TO MOJA PASJA", konkursu na najatrakcyjniejsze stoisko na festynie ekologicznym, konkursu na najlepszą nalewkę a dla wszystkich uczestników festynu serwowano darmową grochówkę, którą od rana gotował w kuchni polowej Janusz Swendrowski.

Laureatami w/w konkursów zostali: w konkursie fotograficznym Paulina Wojtkowiak z Pakości, w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko firma Dary Lasu oferującą dziczyznę oraz przetwory z runa leśnego, natomiast w konkursie na najlepszą nalewkę zwyciężył Bartosz Jagodziński z Rycerzewka przedstawiając nalewkę z malin.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do godzin rannych dnia następnego.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom festynu tj. POLBUD - POMORZE Sp. z o.o., Gmina Pakość, Rywal-RHC Sp. z o. o. , ZO PZŁ w Bydgoszczy, Paciorek z Pakości, Kujawskie Koło Łowieckie nr 52 z Inowrocławia, Koło Łowieckie Piast w Kruszwicy, oraz wielu osobom prywatnym bez wkładu których organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa.

 

 

 

 

Komentarze