Wymiatacze 2017 w Pakości

,Wymiatacze” to wersja światowego hitu ,,Nietypowy turniej rodzinny”, w którym rywalizuje ze sobą sześć drużyn. Każda drużyna składa się z czterech pełnoletnich osób. Zawodnicy mają do pokonania ekstremalny i pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód. Śmiałkowie muszą udowodnić jak bardzo są zdeterminowani by sięgnąć po zwycięstwo. Przeszkody przygotowane podczas turnieju, dostarczą mnóstwo zabawy i uśmiechu zarówno dla oglądającej publiczności jak i startujących zawodników. Turniej składa się z 6 konkurencji.

W II edycji wymiataczy , która odbyła się 22 lipca 2017 r na Stadionie Miejskim w Pakości przez blisko 4 godziny drużyny zmagały się z trud­nymi fizycz­nymi zadaniami jak np. pokonywanie wodnego toru prze­szkód czy grę w piłkę nożną w nie­typowych strojach. Zwyciężyła drużyna z Łącka w składzie Krzysztof Oset, Norbert Nawrocki, Paweł Tomaszewski, Przemysław Bańka. Na drugim stopniu podium stanęła pierwsza drużyna Renegata Inowrocław, a na trzecim - reprezentacja Fabryki Wag Kalisto z Pakości. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: druga drużyna Renegata Inowrocław, zespół "Pakość Biega" i reprezentacja Przedsiębiorstwa Usług Gminnych w Pakości.

Na 6 biorących udział drużyn, reprezentanci z Łącka okazali się nie do pokonania w wielu konkurencjach co dało im ostatecznie zasłużone zwycięstwo.